Text Size

Банки. Соцмедіа. Тиждень. 13.12–19.12.2014

Банки- соцмедіа-тиждень: Лідером медіарезонансу за кількістю згадувань цього разу став ПУМБ

Компанія NOKs fishes проаналізувала тижневе (13.12–19.12.2014 р.) медіаполе банківського сектору у соцмедіа. Серед банків, що аналізувалися — Credit Agricole, OTP Bank, Platinum Bank, Universal Bank, VAB, Альфа-Банк, Банк «Ренесанс Кредит», Forward Bank, Банк «Фінанси та кредит», ВТБ Банк, Дельта Банк, Енергобанк, Ідея Банк, Банк Михайлівський, Надра Банк, Ощадбанк, Правекс-Банк, ПриватБанк, Промінвестбанк, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль, Сбербанк России, Укргазбанк, УкрСиббанк, Укрсоцбанк, Укрексімбанк, Фідобанк, Форум Банк. Далі ми розглянемо теми публікацій про згадані банки, що обговорювалися найактивніше, а також наведемо ренкінг банків за кількісними показниками медіарезонансу та за тональністю повідомлень.

У досліджуваний період найбільш популярними темами для обговорення у соцмедіа були імідж, обмін валют та депозити. У розрізі теми іміджу більше інших обговорвалися ПУМБ та Дельта Банк. Активно розповсюджувалася та обговорювалася новина про те, що Перший Український Міжнародний Банк, який підконтрольний Ринату Ахметову, «забирає» гроші, призначені для виплати заробітної плати працівникам заводу «АзовЕлектроСталь» в рахунок минулих боргів і тим самим може спровокувати банкрутство підприємства. Також у розрізі теми іміджу обговорювалася новина про те, що днями інтернет-рух «YX-net» заблокував вебсайти та онлайн-сервіси Дельта Банку і Укрексімбанку, пояснючи це тим, що, на їх думку, Укрексімбанк обмежує повернення депозитів населенню, покриваючи збитки від недалекоглядної фінансової політики керівництва країни, а Дельта Банк у свою чергу проводить махінації з коштами клієнтів, затримуючи платежі, підробляє підписи вкладників.

Тема обміну валют посіла друге місце. У розрізі цієї теми більше інших обговорювалися ПУМБ та Platinum Bank. Клієнти ПУМБ цікавилися курсом конвертації валют при розрахунках в Інтернет-магазинах, можливістю придбання валюти для зберігання на депозитних рахунках у банках (мінімальний термін депозиту), а також ліміти на купівлю іноземної валюти. Деякі клієнти Platinum Bank нарікали на проблеми з закриттям валютних депозитів, проте інші повідомляли, що депозит можна забрати частинами у межах лімітів НБУ, також цікавилися можливістю зняти у банку іноземну валюту з рахунку, лімітами на купівлю іноземної валюти.

Значна частина всіх зафіксованих за період повідомлень стосувалася теми депозитів. Активно обговорювались Platinum Bank та ПУМБ. Клієнти Platinum Bank обговорювали ставки по депозитах, можливість їх підвищення, особливості оформлення депозитвного договору у системі Інтернет-банкінгу (зокрема, можливість отримання друкованого екземпляру договору), спосіб пролонгації депозитів тощо. Клієнти ПУМБ цікавилися можливістю купівлі іноземної валюти для поповнення депозитів. Обговорювалися питання стосовно необхідності заздалегідь попереджати працівників відділень банку про закінчення терміну дії депозитних договорів, а також стосовно наявності валюти у касах банку.

У ренкінгу банків за кількісним показником медіарезонансу минулого тижня лідерами стали ПУМБ — 490 згадувань, Дельта Банк — 397 згадувань, Банк Михайлівський — 346 згадувань. Найбільша кількість негативних згадувань належить Дельта Банку (152 згадування) та ПУМБ (91 згадування).

 

Найбільший рівень залучення аудиторії у соцмедіа (за кількістю лайків, перепостів) належить темам іміджу, кредиту, акцій, Інтернет-банкінгу, обміну валют. Найбільшу кількість коментарів отримали такі сюжети обговорень: банківські картки, імідж. Решту результатів можна побачити на відповідних діаграмах.

 

Наразі усе.

До наступного тижня!

Ваші МедіаВершкиˁϾ͡Ͽˀ