Text Size

Лідером медіарезонансу у соцмедіа став ПУМБ

Компанія NOKs fishes проаналізувала тижневе (10.01–16.01.2015 р.) медіаполе банківського сектору у соцмедіа. Серед банків, що аналізувалися — Credit Agricole, OTP Bank, Platinum Bank, Universal Bank, VAB, Альфа-Банк, Банк «Ренесанс Кредит», Forward Bank, Банк «Фінанси та кредит», ВТБ Банк, Дельта Банк, Енергобанк, Ідея Банк, Надра Банк, Ощадбанк, Правекс-Банк, ПриватБанк, Промінвестбанк, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль, Сбербанк России, Укргазбанк, УкрСиббанк, Укрсоцбанк, Укрексімбанк, Фідобанк, Форум Банк, Банк Хрещатик. Далі ми розглянемо теми публікацій про згадані банки, що обговорювалися найактивніше, а також наведемо ренкінг банків за кількісними показниками медіарезонансу та за тональністю повідомлень.

 

У досліджуваний період найбільш популярними темами для обговорення у соцмедіа були імідж, обмін валют, банківські картки. У розрізі теми іміджу найактивніше обговорювались ПриватБанк, Platinum Bank та Надра Банк. У позитиві обговорювалась новина про те,що ПриватБанк запустив першу в Україні масову систему безпечних платежів за допомогою смартфонів - AirPay, яка працюватиме на будь-якому смартфоні і з більшістю POS-терміналів. У негативі обговорювалось списання ПриватБанком з рахунків клієнтів коштів в рахунок заборгованості внаслідок коригування сум за операціями в іноземній валюті за період з 1.09.14 по 10.01.2015. Активно обговорювалась новина про те, що за результатами діяльності банків у 2014 році і перерозподілу банків за групами, у першій групі трійка лідерів залишилася без змін — ПриватБанк, Ощадбанк і Укрексімбанк, на одну сходинку піднялися Промінвестбанк, Сбербанк Росії, Альфа-банк, Банк «Фінанси та кредит» і Надра Банк. Platinum Bank перейшов з групи середніх до групи великих банків.

 

Значна частина всіх зафіксованих за період повідомлень стосувалась теми обміну валют. Активно обговорювались Platinum Bank та ПУМБ. Клієнти банків обговорювали можливість зняття коштів з валютних рахунків у банку, курс обімну валют у банку, а також курс конвертації при здійсненні платежів у іноземних Інтернет-магазинах у євро та у долларах США, траплялися скарги на те, що суми списання не відповідають заявленим банками курсам.

 

Тема банківських карток посіла третє місце. Більше інших обговорювалися ПУМБ та Альфа-Банк. Клієнти ПУМБ обговорювали особливості використання валютних карток банку, ліміти на зняття готівкових коштів з карт банку, на перекази між картками банку на картки клієнтів інших банків, можливість використання карток у Росії, комісію на зняття коштів з карток на території Росії, а також питання стосовно подальших дій при втраті картки. Клієнти Альфа-Банку обговорювали особливості різних карткових продуктів банку, податок по пенсійній картці «Альфа-Пенсія», можливість використання карток банку на території РФ.

 

У ренкінгу банків за кількісним показником медіарезонансу минулого тижня лідерами стали ПУМБ — 513 згадувань, Platinum Bank — 472 згадування, Альфа-Банк — 269 згадувань. Найбільша кількість негативних згадувань належить Банк «Фінанси та кредит», (99 згадувань) та Надра Банк (87 згадувань).

 

Найбільший рівень залучення аудиторії у соцмедіа (за кількістю лайків, перепостів) належить темам іміджу, банківської комісії, обміну валют, акцій, банківських карток. Найбільшу кількість коментарів отримали такі сюжети обговорень: обмін валют та імідж. Решту результатів можна побачити на відповідних діаграмах.

 

Наразі усе.

До наступного тижня!

Ваші МедіаВершкиˁϾ͡Ͽˀ