Text Size

Дослідження Goodwill-фактор за результатами діяльності банків у 3 кв. 2015 р.

 

Дослідницька компанія NOKS FISHES оприлюднила результати синдикативного репутаційного дослідження Goodwill-фактор за результатами діяльності банків у 3 кв. 2015 р.

Банки 1 min

Головними подіями 3 кв. в межах індустрії стало все, що пов’язано із її реформою, а саме – очищення банківської системи від проблемних активів, початок кластеризації банків з боку НБУ, надання банками прозорої інформації про кінцевих власників банківських установ.  Експерти вважають, що в таких умовах впевнені репутаційні показники мають ті банки, які або отримують підтримку уряду, або демонструють впевнену та агресивну лідерську ринкову стратегію, або захищені підтримкою сильного нелокального банківського бренду.

Відповідно до результатів глибинного інтерв’ювання представників трьох стейкхолдерських груп (фінансових журналістів, фінансових аналітиків та представників органів, що регулюють фінансовий ринок), найкращі репутаційні оцінки  серед 29 досліджуваних банків отримали  Приватбанк, Альфа-Банк (Україна), Ощадбанк, Райффайзен Банк Аваль та UniCreditBank. До ТОП-5 банків за рейтингом знання стейкхолдерами ситуації в банку (одна із складових репутаційного рейтингу) увійшли всі згадані банки, окрім UniCreditBank, який поступився місцем в п’ятірці лідерів за цим показником ПУМБу. Щодо ТОП-5 за рейтингом схвалення експертами діяльності банків у 3 кв., то до  нього увійшли, окрім вже названих Альфа-Банку (Україна), Приватбанку та Райффайзен Банку Аваль, «французи» - УкрСиббанк та CreditAgricole.

До ТОП-5 банків, які були найбільш часто згадуваними в медіа за підсумком 3 кв.,  увійшли Ощадбанк, Приватбанк, Укрексімбанк, UniCreditBank та Райффайзен Банк Аваль. А от серед ТОП-5 банків, які показали максимально якісний медіа резонанс, Ощадбанк, Приватбанк, Укрексімбанк, ПУМБ та Альфа-Банк (Україна). Фідобанк, Банк Кредіт Дніпро та Укргазбанк увійшли до ТОП-10 банків за рівнем медіа активності у 3 кв. 2015, але їх нема в першій «десятці» репутаційного рейтингу Goodwill-фактор.

На думку Олександра Паращія,  керівника аналітичної служби ConcordeCapital, очищення ринку від проблемних банків не є в сучасних українських умовах синонімом автоматичного збільшення ринкового конкурентного простору. В такій ситуації найкращі  результати (і репутаційні – в тому числі) матимуть ті банки, які (з точки зору бізнес-процесів) першими повернуться до саме класичного банківського бізнесу – залучення коштів та кредитування економіки. А в сфері комунікацій із усіма цільовими аудиторіями - навчаться казати правду.

Довідкова інформація

Синдикативне репутаційне дослідження Goodwill-фактор здійснюється з 2010 р. Передбачає щоквартальне опитування експертів-представників трьох стейкхолдерських груп (фінансових журналістів, інвестиційних аналітиків та представників регулятора) з метою виявлення їх ставлення до банків в розрізі таких репутаційних\тематичних блоків як «банківський продукт», «маркетинг», «бізнес», «зовнішні комунікації» та «внутрішні комунікації». В межах проекту експерти оцінюють показники 29 українських банків.  

Банки 2 min

 

 

 

 

Банки 3 min

 

 

 

 

Банки 4 min

 

 

 

 

 

Банки 5 min