free html website templates


Юрій Луценко:
"Я не людина, а генеральний прокурор"

Інтерв’ю програмі "Лівий берег" 

Інтерв’ю Юрія Луценка відбулося після річниці перебування на посаді Генерального прокурора України. Цілком очікувано, що цінність “Досягнення” була найбільш вираженою в його відповідях — 13% тексту присвячено розмові про результати діяльності. Проте, цей показник не є занадто високим. Для порівняння, в інтерв'ю з Владимиром Гройсманом, що також було присвячено результатам першого року на посаді прем’єра, та проаналізовано NOKS FISHES раніше, цінності “досягнення” було присвячено понад 35% тексту відповідей. Сам Луценко в цьому інтерв'ю каже - суспільство не вірить результатам ГПУ. Тож, ймовірно, з технологічної точки зору, про результати і досягнення (якщо такі є) варто було б казати більше.

Значну частину відповідей Генерального прокурора (15%) було віднесено аналітиками компанії NOKS FISHES до цінностей “універсалізм” та “конформність”, що охоплюють такі поняття, як справедливість, рівноправне ставлення до кожного, здатність діяти в межах норм та законів. Варто зауважити, що на думку експертів, що 

взяли участь в опитуванні щодо оцінки цінностей та лексики наших політиків в розрізі європейських (ліберальних) підходів восени минулого року, саме "універсалізм" та "конформність" стали слабкими місцями Юрія Вітальйовича, по цих характеристиках Луценко значно відставав від “профілю ідеального політика”.

Дуже кортіло Гепрокурору справити враження на глядача через декларування дбайливого ставлення до українців. Через це фрагменти тексту, які відповідають цінності "доброзичливість", займають гідне місце в інтерв’ю Генпрокурора. Втім, контентно більша частина "доброзичливих" фрагментів розмови Луценка відверто популістська.

От, наприклад, так Юрій Луценко розповів про своє бачення використання коштів від спецконфіскації: “Щоб в листопаді людина, нарешті, могла б безпосередньо відчути: ось вони - ті кошти, які мафія Януковича вкрала і які сьогодні дісталися простим людям.” На наш погляд, існує величезна кількість тем та інструментів, які дозволяють продемонструвати свої людські якості, окрім популізму.

Типові цитати

Лише 9% тексту було присвячено групі цінностей “відкритість змінам”. Це трохи дивнувато, оскільки, за оцінками експертів вже згадуваного дослідження цінностей та лексики українських політиків в розрізі європейських (ліберальних) підходів, відкритість змінам, 

готовність еволюціонувати в бік прогресу можна назвати найменш акцентованою в ціннісному профілі майже всіх українських політиків. Цікаво, що доведенню власної політичної самостійності, яка ставиться під публічний сумнів учасниками політичного дискурсу, Луценко присвятив лише 5% тексту.

Ціннісні маркери

Нагадуємо, що згідно експертних оцінок, ідеальний український політик має бути, в першу чергу, конформним (має жити в межах діючого в країні правового поля), доброзичливим, універсальним та самостійним. 

Методологія

1. Контент-аналіз: вивчення інтерв’ю Ю. Луценка на відповідність ціннісним маркерам (шкала Ш. Шварца) та визначення розподілу тексту відповідей на відповідність цінностям;


2. Порівняльний аналіз: співставлення результатів аналізу інтерв’ю із ціннісним портретом ідеального політика та ціннісним персональним портретом Ю. Луценка (згідно дослідженню «Політичний клас України: європейські цінності та політична мова», проведеному NOKS FISHES та Центром досліджень публічної політики та комунікацій, проведеному наприкінці 2016 р).

БУДЕМО ВДЯЧНІ, ЯКЩО ВИ ПОШИРИТЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ