free bootstrap themes


Петро Порошенко:
"Я цим пишаюся"

Інтерв’ю каналу “1+1” 11 травня 2017 р. 

NOKS FISHES разом із Центром досліджень публічної політики та комунікацій продовжують аналізувати тему цінностей, які ретранслюються політиками під час публічного спілкування із українцями. Отже, #Valuesinfocus. №2 – Порошенко, інтерв’ю Ользі Герасим’юк на каналі “1+1” (11.05.2017).


Інформаційним приводом цього етапного інтерв`ю стало затвердження Радою ЄС безвізу для України. Тож, прогнозовано, що основними ціннісними акцентами відповідей Президента стали «Універсалізм» та «Досягнення». Наприклад, розмові про досягнення мети та розбудову суспільства, де всі мали б рівні можливості, сумарно було присвячено приблизно третину тексту відповідей. 

На чому зробив наголос Порошенко?

Акцент на універсалізмі при комунікації “безвізу” - вдалий тактичний хід, оскільки, на думку експертів, яких ми опитували наприкінці 2016 року, цінність «універсалізм» (в сенсі дружнього та рівного ставлення до людей, незалежно від їхнього статусу) є однією із найбільш затребуваних в ціннісному профілі українського політика (після цінності «конформність (в сенсі вміння жити в межах діючого в країні правового поля»). 

Для політика П. Порошенка, за експертними оцінками, саме його здатність бути універсальним, дружнім, демократичним у взаєминах із людьми - слабке місце. Щодо ціннісного профілю П. Порошенка, то, на думку експертів, в ньому домінують орієнтація на успішність/досягнення, владу/впливовість, безпеку та здатність ухвалювати рішення (детальніше про проект - див. за посиланням https://goo.gl/0Nvsh1).



Щодо акценту на досягненні/успішності в комунікації теми надання Україні безвізового режиму із ЄС, то тут ситуація потребує певної обережності. Україна, вважають експерти, безумовно зацікавлена в успішних політиках, але при цьому політики мають, в першу чергу, залишатися людьми та жити згідно правила “закон - один для всіх”. В цьому контексті, акцент в комунікації Порошенком “безвізу” як, перш за все, досягнення українського народу також є плюсом цього кейсу.

У той же час, П. Порошенко під час інтерв’ю наголошував, що

 “отримання безвізу” є в його передвиборчій програмі та неодноразово використовував фрази «я цим пишаюся», що може свідчити про нього, як про людину, що прагне справляти враження на інших та демонструвати свої досягнення. Це - важливо, оскільки політик має доводити свою здатність реалізовувати власні передвиборчі обіцянки. Втім, потрібно пам’ятати, що відсутність людяності та законослухняності можуть помножити на “0” інші ціннісні гідності будь-якого політика. 

Найбільш типові цитати

Серед відвертих епік фейл комунікації теми безвізу взагалі та розмови Президента із О.Герасим’юк - це те, що лише 7% тексту відповідей кореспондується із такою групою цінностей, як «відкритість змінам» і ті  - лише в розрізі наголосу на отриманні права 

вільного пересування країнами Європи.

Про те, що отримана можливість бути ближче до Європи потребує ретельної, складної, іноді - болячої подальшої роботи над собою як кожного українця, так і держави, мова не йшла. 

Ціннісні маркери

Нагадуємо, що згідно експертних оцінок, ідеальний український політик має бути, в першу чергу, конформним (має жити в межах діючого в країні правового поля), доброзичливим, універсальним та самостійним. 

Методологія

1. Контент-аналіз: вивчення інтерв’ю В. Гройсмана на відповідність ціннісним маркерам (шкала Ш. Шварца) та визначення розподілу тексту відповідей на відповідність цінностям;


2. Порівняльний аналіз: співставлення результатів аналізу інтерв’ю із ціннісним портретом ідеального політика та ціннісним персональним портретом В. Гройсмана (згідно дослідженню «Політичний клас України: європейські цінності та політична мова», проведеному NOKS FISHES та Центром досліджень публічної політики та комунікацій, проведеному наприкінці 2016 р).

БУДЕМО ВДЯЧНІ, ЯКЩО ВИ ПОШИРИТЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ