FOCUS: ТОП-ІНТЕРВ’Ю,
ОЦІНКА ЯКОСТІ
за 27.03-02.04

portfolio site templates

Юрій Луценко, генеральний прокурор

Навіть на посаді генпрокурора Юрій Луценко зберігає схильність багато розмовляти: середній розмір відповіді – 1100 зн.


epic fail: згідно оприлюдненого тексту Меморандуму України з МВФ, до 15 червня 2017 року Рада повинна ухвалити закони із створення антикорупційних судів.

У цьому інтерв’ю Генеральний прокурор наголошує на тому, що «більш реалістичним і, головне, безпечним та швидким планом» є створення антикорупційної палати всередині існуючого загальнокримінального суду.

 

Юлія Ковалів, керівник Наглядової Ради НАК «Нафтогаз»

Специфіка інтерв’ю із Ковалів - велика кількість питань (43). Відповіді чіткі, лаконічні. Питання, на яке керівник НР НАК «Нафтогаз» дала найбільш довгу відповідь стосувалося причин, через які угоди M&A структуруються не в Україні, а на Кіпрі, в Люксембурзі, на Британських Віргінських Островах, у Нідерландах.


Юрій Терентьєв, керівник АМКУ

Питання, яке стало найважчим для Юрія Терентьєва, стосувалося необхідності назвати два приклади руйнування монополії – на загальноукраїнському та локальному рівнях. Голова АМКУ уникнув прямої відповіді на нього – це перше. І друге – відповідь склала 1,5 тис. зн., що у 2 р. більше, ніж середня відповідь на питання.


Специфічними рисами цієї публічної розмови керівника АМКУ можна вважати:

· високий рівень концентрації на діяльності Комітету (70% тексту присвячено оцінці діяльності АМКУ), що передбачувано, оскільки тема інтерв’ю – підведення підсумків 2016 р. та планування 2017 р.

· найвищий рівень ухиляння від відповіді на питання в цьому пулі аналізованих інтерв’ю (більше 50% питань не мали прямої відповіді від керівника АМКУ)

· невисокий рівень популізму (лише 6% відповідей мають відношення до популізму, спрощення).


Наталія Яресько, екс-міністр фінансів,

Найсумніша теза розмови стосується неможливості швидких реформ в Україні через її політичну розрізненість. А так - багато в чому оптимістичне і просте для розуміння кожним інтерв’ю політика.

Несподівано невисокий рівень передруків інтерв’ю протягом першої доби з моменту виходу – всього 4.


Олексій Зарудний, керівник Пенсійного Фонду

epic fail: інтерв’ю із керівником Пенсійного фонду вийшло за кілька днів до публікації Мінфіном тексту Меморандуму, в якому зафіксовано «рекомендацію» Фонду поступово підвищити пенсійний вік до 63-65 років (для чоловіків до 2026 року, для жінок - до 2031 року). Інтерв’ю ж керівника ПФ має назву «МВФ не вимагає підвищення пенсійного віку чи страхового стажу». Отже, або керівника ПФ, органу який стане центром пенсійної реформи, на ухваленні концепції якої МВФ наполягає вже до кінця квітня, не інформують про що розмовляють Україна та Фонд, або він свідомо каже не правду, коли спілкується із медіа.


Дивує: протягом 1 доби з моменту виходу інтерв’ю було всього 3 його передруки, що свідчить про в цілому невисокий рівень компетенції українських медіа і, як наслідок - їх незацікавленість у темі, яка стосується, мінімум, 10 млн. працюючих українців.


Ольга Богомолець, голова Комітету ВР з питань охорони здоров’я

Критично мало передруків. Голова Комітету любить порозмовляти: середній розмір відповіді на питання у неї – 1000 зн. (У міністра Супрун середня відповідь на питання бере 490 знаків). Високий рівень критики інших – 55% відповідей спрямовані на критику.


Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я

 Дуже висока увага до інтерв’ю (128 передруків протягом доби). Для розуміння – кількість передруків інтерв’ю Ольгі Богомолець, яке вийшло в один день із Супрун, протягом доби – 2.

Питання, яке обумовило найдовшу відповідь в.о. міністра, стосувалося вакцин, які надаються в українських лікарнях: «більш якісних» – французьких, та «менш якісних» – індійських.


Реалії про якість життя в Україні: за прогнозом Уляни Супрун, сімейні лікарі в Україні після проведення медичної реформи зможуть заробляти 120-150 тис. грн. на рік, обслуговуючи 2000 пацієнтів. Що буде в 3 рази менше, ніж, наприклад, у Польщі, де місячна ЗП лікаря-терапевта складає близько 1,25 тис. євро.

Новини
Новини
Новини
Новини
Новини
Новини
Новини
Новини

БУДЕМО ВДЯЧНІ, ЯКЩО ВИ ПОШИРИТЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ