free html templates


ІНТЕРВ’Ю:
ВИМІРЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЖУРНАЛІСТІВ


Випуск одинадцятий

До виборів в Україні ще майже рік, а політична активність вже набирає обертів і до публічної комунікації активно приєднуються народні депутати, які зазвичай не дуже часто дають інтерв’ю. Тож, у черговому випуску проекту #ЧИТАЙУВАЖНО, що реалізується компанією NOKS FISHES та Центром досліджень публічної політики та комунікацій, було проаналізовано інтерв’ю із заступником голови фракції «Опозиційний блок» Сергієм Льовочкіним (РБК-Україна, інтерв’юер – Сергій Щербина), заступником голови фракції БПП Сергієм Березенком (Ліга.net, журналіст – Дмитро Бобрицький) та лідером ГР Хвиля Віктором Чумаком (Главком, журналіст – Павло Вуєць).

Лаконічне інтерв'ю Сергія Льовочкіна, якому досвідчений Сергій Щербина поставив лише 15 питань, викликало чималий резонанс як в традиційних, так і в соціальних медіа. Більшість питань були поставлені чітко, без авторської оцінки, проте Льовочкін зробив спробу ухилитися від теми майже у половині (40%) питань, а от журналіст не зробив жодної спроби повернення до теми. Ймовірно, причиною такої стратегії Сергія Щербини в цьому інтерв'ю стало бажання акцентувати увагу саме на оцінці Льовочкіним тих чи інших подій, однак із керуванням перебігом інтерв'ю, на нашу думку, журналіст в цей раз впорався на 4 із можливих 5 балів.

Приємною несподіванкою стала робота Дмитра Бобрицького в інтерв’ю із Сергієм Березенком. Професійно написана анотація, в якій журналіст, на нашу думку, зміг розкрити «особливості» Березенка як народного обранця для непідготовленого читача, заслуговує на найвищу оцінку. Варто також відзначити своєрідний стиль цього інтерв’ю: простими загальними питаннями журналіст спонукає співрозмовника розвивати власні думки. Однак, Березенко намагався уникнути прямих відповідей більш ніж в половині питань, а журналіст зробив спробу повернути політика до теми лише в 36% випадків.

Досить специфічним було інтерв’ю Павла Вуєця із Віктором Чумаком, якого журналіст опитав на велику кількість різноманітних тем, що, можливо, могло дещо розмити увагу читача, хоча очевидно демонструє високий рівень обізнаності журналіста. Павло Вуєць зробив спробу повернутися до ухилених питань майже у кожному четвертому випадку (26%) та, за оцінками аналітиків, отримав «добре» за “Керування темою”.

БУДЕМО ВДЯЧНІ, ЯКЩО ВИ ПОШИРИТЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ