how to develop own website


ІНТЕРВ’Ю:
ВИМІРЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЖУРНАЛІСТІВ


Випуск 17

Новий політичний сезон вже почався, політики активніше висловлюються на актуальні теми навколо політичного процесу, а журналісти обговорюють найбільш важливі та цікаві аспекти із компетентними спікерами у форматі інтерв’ю. Проект #ЧИТАЙУВАЖНО компанії NOKS FISHES та Центру досліджень публічної політики та комунікацій у цьому випуску проаналізував інтерв’ю із заступником виконавчого директора МВФ Владиславом Рашкованом (Радіо НВ, журналіст — Віталій Сич) на тему співпраці Україна та МВФ. Також, вже колишній, заступник глави АП Дмитро Шимків докладно розповів журналістам про роботу в АП та причини уходу з команди президента (Українська правда, журналісти — Роман Романюк та Роман Кравець).

Для «Української правди» є доброю традицією готувати змістовні анотації до текстів інтерв’ю. Не стало виключенням і інтерв’ю із Дмитром Шимківим — до початку основного тексту читач вже має уявлення про персону респондента та ситуацію, що склалася в АП. Тому анотація отримує заслужені 5 балів. Також, ми на відмінно оцінили компетентність Романа Романюка та Романа Кравця — журналісти підійшли до розмови із Шимківим підготовленими та ставили чіткі питання. Цікаво, що відчутна частка питань будувалася за схемою «а правда, що …».

В цілому тема роботи АП оповита певною таємничістю, існує багато міфів про команду та відвідувачів. Тож, журналісти максимально використали можливість дізнатися з перших вуст, як насправді побудована робота на Банковій. Показово, що суттєва частка питань стосувалася саме президента: його стилю роботи з командою, робочих та особистих рис характеру та навіть його користування соціальними мережами. Проте Дмитро Шимків не надав чіткої відповіді на чверть (26%) питань, а журналісти поверталися та уточнювали у кожному третьому випадку наміру респондента ухилитися від відповіді (33%). Отже, за керування темою розмови Роман Романюк та Роман Кравець отримує 4 з 5 можливих бали.

Владислав Рашкован, попри його відповідальні посади, практично не знайомий пересічному українцю і потребує додаткової презентації. Хоча текст є записом ефіру «Радіо НВ» і не мав традиційної анотації, Віталій Сич у своїй першій репліці детально відрекомендував Рашкована слухачам та описав тему розмови та її контекст.

На нашу думку, така анотація заслуговує на 4 з 5 можливих балів. З огляду на те, що Віталій Сич не є фінансистом чи економістом, він декілька разів у інтерв’ю посилався на розмови з компетентними експертами, що свідчить про високий рівень підготовки до бесіди. Це, на нашу думку, дало змогу більш предметно провести дискусію із Владиславом Рашкованом. Тож, компетентність Віталія Сича у даному інтерв’ю ми оцінили на максимальні 5 балів. Також варто відзначити вправність журналіста у керуванні ходом бесіди.

Владислав Рашкован намагався уникати категоричних та оцінювальних суджень щодо відносин України та МВФ. Ситуація інколи доходила до того, що у повітрі назрівала очевидна відповідь, але Рашкован все одно уникав конкретики, наче залишаючи слухачам поле для власних висновків. Тож, Віталію Сичу доводилося деколи формулювати відповідь на власні питання і підтверджувати їх у Владислава Рашкована. Отже, за доволі прагматичний підхід до керування темою бесіди з “стриманим оптимістом” Владиславом Рашкованом Віталій Сич отримує максимальні 5 бали.

Автори дослідження: Олеся Черниш та Максим Степаненко

БУДЕМО ВДЯЧНІ, ЯКЩО ВИ ПОШИРИТЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ