free web maker

Ціннісний аналіз
інтерв’ю Віталія Кличка:
орієнтація на досягнення
продовжує домінувати






Бути успішним, демонструвати свої здібності та справляти враження на інших — визначальні риси ціннісного маркера "досягнення”. Саме ця цінність стала домінуючою в годинній розмові з мером Києва Віталієм Кличком в програмі "Кисельов. Авторське", що відбулася 6 листопада. Київський міський голова розповідав про результати роботи, згадував свої минулі успіхи в боксі та неодноразово наголошував на своїй наполегливості — сумарно цьому було присвячено 12% тексту. Трохи меншу частину відповідей слід віднести до цінності “стимуляція” (10%), для якої характерними ознаками є інноваційність, сміливість та ризик.

Варто відзначити, що саме ці ціннісні маркери «стимуляція» та «досягнення», за оцінками експертів, що брали участь в опитуванні, проведеному NOKS FISHES восени минулого року, є визначальними в ціннісному профілі Кличка. Отже, висновок — Віталій Кличко продовжує будувати імідж людини, орієнтованої переважно на успіх, інноваційність та сміливість, що співпадає із баченням політика експертним середовищем. Утім, найбільш бажаними, очікуваними ціннісними маркерами для сучасного українського політика є (за оцінками експертів) його здатність гарантувати безпеку, жити та працювати згідно закону, самостійність та незалежність від ФПГ і дбайливе ставлення до людей. А з адвокацією цих рис, як показує аналіз і цього інтерв’ю, у власному профілі у політика не все ОК.

Хоча Кличко й розповідав про позитивні зміни в столиці, все ж таки замало слів було в розмові сказано щодо піклування про інших та розбудову суспільства, де всі мали б рівні можливості. Цінностям “універсалізм” та “доброзичливість” було відведено лише по 6% тексту. Про “слабкість” цих маркерів в структурі іміджу Кличка свідчать й результати опитування експертів у 2016 р. — за цими характеристиками політик суттєво відставав від “профілю ідеального політика”. 

В дослідженні ціннісних профілів політиків восени 2016 р., експерти відзначали суттєвий “дефіцит” в профілі Кличка ознак цінності “Самостійність” - 4.3 бали в “профілі ідеального політика” в порівнянні з 2.7 бали у Кличка. В цьому інтерв'ю, на жаль, ситуація не змінилась. Дуже мало було про самостійне прийняття рішень та про генерацію нових ідей. 

Серед цінностей, про які майже не йшлося — “безпека”. Звичайно, в обов'язки міського голови безпосередньо не входить гарантувати безпеку, але добре було б показати мешканцям міста, що мер дбає не тільки про вирішення нагальних проблем, а й пам'ятає про важливість безпечного життя в місті.

Згрупувавши результати аналізу інтерв'ю за моделлю Шварца, ми можемо зробити висновок, що політик Віталій Кличко виглядає більше орієнтованим на індивідуальне зростання: група індивідуально-орієнтованих цінностей 25% тексту, група цінностей зростання 22%. А наголосам на цінностях групи соціальної орієнтації (життя по закону, вміння дбати про інших людей) приділено лише 16% відповідей.

Автор дослідження — Олеся Черниш

БУДЕМО ВДЯЧНІ, ЯКЩО ВИ ПОШИРИТЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ