website creation software

Відповідальність медіа:


як українські ЗМІ почули
Порошенка, Януковича та Путіна

Приводом для цього кейсу стала майже одночасна активність в медійній площині П.Порошенка та В.Путіна, а також прес-конференція президента-утікача Януковича. Тож, ми вирішили прослідкувати, як саме українські ЗМІ відреагували на ці події, які тези поширювали як заголовки та чи приділили увагу коментарям та аналітичним матеріалам відносно цих подій.

Звичайно, найбільшої уваги з розглянутих подій отримала прес-конференція президента України П.Порошенка, про яку йшлося в понад 1 тис. публікацій, що вийшли в період доби після події в топ 100 українських онлайн-медіа. Майже в половину менший показник уваги ЗМІ отримала прес-конференція Януковича (0.5 тис. публікацій), а про Путіна в контексті його послання до Федеральних зборів згадували приблизно у 400 матеріалах. 

Серед особливостей висвітлення цих подій ми звернули увагу на різницю в структурі контенту. Так, в публікаціях про прес-конференцію П.Порошенка у більшості текстів надавалися лише частини прямої мови, а про реакцію, аналіз або коментарі йшлося лише у 12% матеріалах. Протилежна картина спостерігалась з висвітленням звернення Путіна: 70% текстів базувалися на реакції на подію (в більшості випадків — реакцію з боку США на заяви про озброєння).

Для публікацій, що висвітлювали прес-конференцію Порошенка, характерною стала відсутність суттєвої тематичної концентрованості через різноманіття заголовків. Найпоширенішим заголовком була інформація про заплановане звільнення 2 українців з полону (6.5% текстів). На другому місці в рейтингу найпоширеніших заголовків — коментар Порошенка щодо відпочинку на Мальдівах (майже 5% публікацій). Замикають трійку заголовків-лідерів цитати про умови введення миротворців на Донбас та заплановані терміни постачання американського озброєння (4.3% текстів).

Найпоширенішими заголовками публікацій про прес-конференцію Януковича стала інформація про лист до Путіна, що він написав у 2014 році (16% публікацій), скарги на тяжке життя у Росії (10% текстів) та подробиці щодо відсутності відносин з Манафортом (10%). Також, цілком очікувано, медіа підхопили конфузи та обмовки: про Мальдіви та плутанину прізвищ Тимошенко та Порошенка сумарно йшлося в заголовках 7% публікацій.

Українські онлайн-ресурси проявили значну тематичну концентрованість у заголовках публікацій про звернення Путіна до Федеральних зборів — в 56% йшлося про нову російську зброю. Серед популярних цитат також опинилися погрози ядерною зброєю та твердження, що заяви про “холодну війну” є пропагандою.

Автор: Олеся Черниш

БУДЕМО ВДЯЧНІ, ЯКЩО ВИ ПОШИРИТЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ