free responsive website templates


ІНТЕРВ’Ю:
ВИМІРЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЖУРНАЛІСТІВ


Випуск шостий

Інтерв’ю із головою НАК «Нафтогаз України» Андрієм Коболєвим (автор Ольга Будник, ресурс Укрінформ) та міністром фінансів Олександром Данилюком (автор Ростислав Шаправський, ресурс РБК-Україна) – в черговому кейсі проекту NOKS FISHES та Центру досліджень публічної політики та комунікацій «Інтерв’ю: вимірювання ефективності журналістів».

Серед відмінностей цих двох інтерв’ю варто зазначити рівень тематичної концентрації. Так, Ростислав Шаправський у розмові з міністром фінансів підняв чимало актуальних профільних питань, зокрема про співпрацю з МВФ, допомогу ЄС та держбюджет, що зробило текст тематично різноманітним. А от бесіда Ольги Будник з Андрієм Коболєвим скоріше нагадувала отримання коментаря від глави НАКу щодо шантажу «Газпрому», хоча в передмові текст називається “ексклюзивним інтерв’ю Укрінформу”.

Базова частина інтерв’ю — анотація, на нашу думку, в обох роботах журналістів не була розроблена належним чином. Невелике intro до інтерв’ю з Олександром Данилюком нагадувало читачеві про історію нещодавніх контактів України та МВФ, але не містило деталей про респондента та авторських оцінок розмови, що, на нашу думку, заслуговує на 3 з 5 балів. Анотація до інтерв’ю з Андрієм Коболєвим більше нагадувала про обставини та причини розмови, але для непідготовленого читача інформації про передумови бесіди явно було замало. Отже, це 2 з 5 можливих балів.

Належний рівень підготовки до інтерв’ю та володіння темою розмови продемонстрував Ростислав Шаправський, який зміг поставити питання міністру фінансів у широкому спектрі його зони відповідальності. Тому, на нашу думку, така підготовка заслуговує найвищої оцінки. О. Будник навпаки сконцентрувалася навколо однієї теми у розмові з Андрієм Коболєв та, на нашу думку, ставила загальні питання. Отже, за «обізнаність у темі» журналіст «Укрінформу» отримує 3 з 5 балів.

В черговий раз журналісти не змогли отримати максимальну оцінку за «керування темою». На нашу думку, Ростислав Шаправський краще впорався із цією задачею (4 з 5 балів), але, все ж таки, не зміг отримати відповіді на цілу низку питань. А журналіст «Укрінформу» Ольга Будник жодного разу не поверталася до питань, на які ухилявся надати чітку відповідь Андрій Коболєв (3 з 5 балів).

БУДЕМО ВДЯЧНІ, ЯКЩО ВИ ПОШИРИТЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ